Украинское Рейтинговое Агентство

маркетинговый консалтинг и аудит, маркетинговые исследования, рекламная и PR деятельность

Лучшая Стоматологическая Клиника

Для України здійснення реформи в медичній галузі – з одного боку рішуча необхідність, з іншого — підґрунтя для сумнівів, адже зрозумілим є той факт, що організація роботи медичної галузі потребує докорінних змін в силу низької ефективності та високої вартості. У зв’язку з такою ситуацією у країні необхідним є більш глибинне вивчення потреб та запитів ключових сторін, яких безпосередньо стосується реформування. В першу чергу – це лікарі.

В нашій країні точиться багато розмов щодо реформування медицини, здійснюються певні кроки, але хто запитував у лікарів, як їм працюється? Що вони бажають мати в організації своєї професійної діяльності? Чим вони задоволені чи незадоволені? Що потрібно зробити першочергово, щоб вони комфортно почувалися на робочому місці, з радістю йшли на роботу, та з гарним настроєм поверталися додому?

Починати будь-яке реформування потрібно з пошуку відповідей на ці запитання саме в тих, кого воно буде стосуватися. Журнал «Жіночий лікар» разом з Українською Рейтинговою Агенцією піклуються про акушерів гінекологів та неонатологів, від щирого серця бажають покращити їхні умови праці, тому вирішили дізнатися думку лікарів щодо того, як їм працюється сьогодні та що потрібно зробити першочергово для того, щоб лікарям було комфортно завтра.

Опитування лікарів здійснювалося протягом травня-червня 2014 р. шляхом анкетування. Всього опитано було 450 акушерів-гінекологів та неонатологів з усіх регіонів України (по обласним центрам).

Цікаво, що на вибір професії для більшості фахівців вплинула профорієнтаційна робота у медичних університетах (22,44 %), майже 20 % лікарів мріяли про цю професію ще з дитинства та 12,44 % людей обрали цю спеціальність, щоб не порушувати сімейної династії (рис. 1).

Рис. 1. Причини вибору професії акушера-гінеколога

У цілому по Україні 59.78% лікарів задоволені умовами праці (рис.2.), проте, якщо брати по містам, то найбільше задоволені цим у Тернополі (61,9%), Рівному (75%), Києві (75,9%), Вінниці (75%), Одесі (58.8%) та Донецьку (85%). Разом з цим лікарі з Луганська (75%), Чернігова (77.8%), Сум (66,7%), Івано-Франківська (90,9%), Запоріжжя (66,7%) висловили своє незадоволення.

Рис. 2. Задоволеність лікарів умовами праці у цілому по Україні

Детально, більш за все на робочому місці лікарів задовольняє комфортабельність його організації (рис.3). Найбільше незадоволення акушери-гінекологи висловили відносно комп’ютеризації оформлення медичної документації.

Рис. 3. Задоволеність лікарів організацією робочого місця

Щодо повноти забезпечення лікувально-діагностичного процесу в лікувальних закладах, найбільше нарікань у цілому по Україні маємо на нестачу медикаментів, медичного устаткування та витратних матеріалів (рис.4). В деяких районах ситуація з цим взагалі катастрофічна. 

Рис. 4. Задоволеність акушерів-гінекологів повнотою забезпечення лікувально-діагностичного процесу (у цілому по Україні) 

Pages: 1 2 3

Рубрики: Мнения, Статьи

Комментарии закрыты